No module Published on Offcanvas position

Sprzęt

SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY MAN

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy MAN 18320 4x4 BB.  GBA 4,5/16.  Rok produkcji 2019. W naszej jednostce pojazd jest użytkowany od października 2019 r. Samochód jest wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 4530 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 450 litrów. Samochód jest wyposażony autopompę dwustopniową do pracy z niskim i wysokim ciśnieniem,  linię szybkiego natarcia o długości 60 m., maszt oświetleniowy LED, agregat prądotwórczy, pilarkę do drewna i przecinarkę tarczową do stali i betonu, armaturę wodną, sprzęt ratowniczy  oraz sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY MERCEDES

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes 1329F  GBA 2,5/24.  Rok produkcji 2010. W naszej jednostce pojazd jest użytkowany od grudnia 2010 r. Samochód jest wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów. Autopompa dwustopniowa posiada wydajność 2400 litrów na minutę.  Samochód jest wyposażony w zestaw sprzętów hydraulicznych firmy Lukas tj. nożyce, rozpieracz ramieniowy i rozpieracz kolumnowy. Poza tym w samochodzie przewozimy agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, pilarkę do drewna, przecinarkę tarczową, armaturę wodną oraz sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. 

SPRZĘT GAŚNICZY I RATOWNICZY

Nasza OSP wyposażona jest w komplet narzędzi hydraulicznych firmy Lukas. Narzędzia składają się z czterech elementów: rozpieraka ramieniowego, rozpieraka kolumnowego, nożyc oraz pompy hydraulicznej z wężami ciśnieniowymi.  Na wyposażeniu ciężkiego samochodu Jelcz oraz średniego samochodu Mercedes posiadamy po dwa aparaty powietrzne firmy Auer BD 96. Aparaty są wyposażone w czujniki bezruchu. W OSP używamy trzy motopompy:

  1. Motopompa przenośna Tohatsu VC66CS. Maksymalna wydajność motopompy wynosi 1700 litrów na minutę. Waga ok. 95 kg. Bardzo dobre parametry powoduje, że jest to pompa bardzo przydatna podczas pożarów.
  2. Motopompa szlamowa Honda WT-30. Bardzo przydatna podczas wypompowywania wody z zalanych piwnic. Wydajność motopompy to około 1000 litrów wody na minutę.
  3. Motopompa pływająca Niagara 1. Wydajność motopompy wynosi około 600 litrów na minutę. Nieduża waga i male rozmiary powodują, że Niagara jest bardzo często używana do wypompowywania wody z piwnic. 

Na wyposażeniu naszych samochodów bojowych posiadamy dwie pilarki do drewna marki Stihl oraz jedną przecinarkę tarczową marki Stihl. Posiadamy też na wyposażeniu sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy. Na wyposażeniu samochodów posiadamy dwie torby medyczne, deskę ortopedyczną oraz zestaw do tlenoterapii.

Komunikaty dla członków OSP:

Aktualnie brak komunikatów ...

SAMOCHODY HISTORYCZNE
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z naszymi poprzednimi pojazdami. Na zdjęciach są między innymi: Star A 25, Star A 26, Mercedes Vario 814D, Jelcz 004 przed przebudową i po przebudowie.

Kontakt

OSP na Facebooku