W dniu 28 grudnia 2018 rok zostaliśmy wezwani do usunięcia konaru wiszącego nad drogą wojewódzką nr 160 Suchań-Piasecznik. W zdarzeniu uczestniczyła nasza jednostka oraz JRG w Stargardzie.

W dniu 2 października 2018 rok zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Krąpiel. Na skrzyżowaniu do Trzebiatowa i Pęzina doszło do zderzenia samochodu osobowego z autem ciężarowym. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana.

W dniu 28 sierpnia 2018 r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 10 między Żukowem a Krąpielem. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jeden z nich wypadł z drogi i dachował. Poszkodowana została jedna osoba. 

W dniu 8 sierpnia uczestniczyliśmy w usuwaniu skutków wypadku na drodze nr 10 koło miejscowości Nosowo. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i dostawczego podczas manewru wyprzedzania jedna osoba została przetransportowana do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy straży pożarnej - JRG Stargard i OSP Suchań, zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

W dniu 7 sierpnia ok. godz. 15.50 wezwano nas do wypadku drogowego na przejeździe kolejowym między Brudzewicami a Pęzinem. Na miejscu okazało się, że doszło tam do zderzenia pociągu osobowego z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. W usuwaniu skutków wypadku brały udział cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz Policja.

W dniu 2 sierpnia zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze nr 10 koło miejscowości Tychowo. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej, dwie obsady karetek pogotowia oraz Policja. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana.

W dniu 24 lipca uczestniczyliśmy w gaszeniu pożary zboża na pniu w pobliżu miejscowości Bonin, powiat choszczeński. W wyniku pożaru spaliło się ok. 10 ha zboża. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej oraz samoloty Dromader.

W dniu 22 lipca zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze numer 10 koło miejscowości Nosowo. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyła nasza jednostka oraz JRG Stargard, Karetka Pogotowia i Policja.

W dniu 19 lipca b.r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Suchaniu na ulicy Pomorskiej koło mostu na Reczycy. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Dwie osoby z pojazdów wymagały pomocy medycznej. Konieczne też było usuwanie paliwa z drogi. W akcji ratowniczej uczestniczyła nasza jednostka, JRG Stargard, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Gaszenie pożaru samochodu osobowego w miejscowości Błotno, gm. Dobrzany w dniu 17 lipca 2018 r. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: OSP w Dobrzanach, OSP w Suchaniu i JRG Stargard.

Gaszenie pożaru stogu słomy w miejscowości Słodkowo. 

W dniu 9 lipca 2018 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru zboża w Brudzewicach koło torów kolejowych przy stacji Barzkowice. Spaleniu uległ bardzo duży areał zboża. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy strażaków z JRG Stargard, OSP Marianowo, OSP Żarowo i z naszej jednostki.

W bieżącym roku odnotowujemy bardzo dużo interwencji związanych z niebezpiecznymi dla ludzi kokonami os i szerszeni. W pierwszej połowie lipca wyjeżdżaliśmy do takich zdarzeń kilkanaście razy.

W dniu 10 czerwca 2018 r. zostaliśmy wezwanie do gaszenia pożaru podpalonego samochodu osobowego w Suchaniu kolo boiska sportowego.

W dniu 1 czerwca zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego i gospodarczego w miejscowości Piasecznik.  Całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy. Budynek mieszkalny udało się uratować. Droga wojewódzka nr DW 160 była nieprzejezdna. W działaniach gaśniczych brało udział 12 zastępów Straży Pożarnej z terenu powiatu choszczeńskiego i stargardzkiego. 

 

W dniu 31.05.2018 r. zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze nr 10 na skrzyżowaniu Brudzewice. Na miejscu okazało się, że dachował samochód osobowy. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

 

W dniu 24 maja w miejscowości Suchań doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowego. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby z samochodu osobowego. 

W dniu 24 maja 2018 r. ok. godz. 13.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze nr 160 Suchan - Piasecznik. Samochód osobowy uderzył w barierkę mostu i wpadł do rzeki Iny. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp naszej OSP, JRG Stargard, JRG Choszczno, Policja oraz Pogotowie ratunkowe.

Usuwanie drzewa z drogi Tarnowo-Modrzewo w dniu 15 maja b.r.

 

W dniu 12 maja 2018 r. braliśmy udział w akcji ratowniczej dotyczącej usuwania skutków kolizji dwóch samochodów osobowych drodze nr 10 - zjazd do stacji paliw na skrzyżowaniu do Brudzewic. W wyniku kolizji poszkodowane zostały 2 osoby.

 

W dniu 5 maja b.r. podczas Mszy Św. z okazji Dnia Strażaka zostaliśmy wezwani do pożaru mieszkania w miejscowości Sadłowo.  W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z naszej OSP oraz dwa zastępy z JRG Stargard.

 

W dniu 26 kwietnia zostaliśmy zadysponowani do pozaru opuszczonego budynku w miejscowości Suchanówko. Na miejscu okazało się, że podpalone zostały zgromadzone smieci wewnątrz budynku. Na szczęście szbko wezwano straż i ogień nie objął budynku. W działaniach raowniczych uczestniczyła nasza jednostka i OSP w Wapnicy.

W dniu 2 marca 2018 r. uczestniczyliśmy w likwidacji skutków wypadku na drodze nr 10 kolo miejscowości Suchanówko. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów znalazł się w rowie. W działaniu ratowniczym uczestniczył zastęp z naszego OSP, zastęp z JRG Stargard, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W dniu 2 marca ok. godziny 11.20 zostaliśmy wezwani do gaszenia pożaru samochodu w miejscowości Brudzewice.

W dniu 28 lutego około 15.30 zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze nr 10 na skrzyżowaniu Suchanówko-Suchanki. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W działaniach ratowniczych uczestniczyła nasza jednostka, JRG Stargard, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W bieżącym roku znacznie częściej niż w poprzednich latach wyjeżdżamy do pożarów traw i nieużytków. do tej pory odnotowaliśmy 14 wyjazdów do podobnych zdarzeń.

W miesiącu styczniu i lutym na terenie naszej gminy utrzymywał się bardzo wysoki poziom wód gruntowych co spowodowało podtapianie dróg i terenów posesji. W związku z tym odnotowaliśmy kilka wyjazdów do wypompowywania wody z zalanych terenów.

Wezwanie do pożaru komina w dniu 19 lutego 2018 r. w miejscowości Modrzewo. W akcji ratowniczej uczestniczył zastęp z naszej OSP oraz JRG Stargard - drabina.

W dniu 16 stycznia 2018 r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 10 koło miejscowości Wapnica. Samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w rowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp straży pożarnej z naszej jednostki oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 6 stycznia 2018 r. zostaliśmy wezwani do pożaru komina w miejscowości Brudzewice. W działaniach ratowniczych brała udział nasza jednostka oraz podnośnik z JRG Stargard.