W wigilijny wieczór o godzinie 17:47 nasza jednostka została zaalarmowana do wypadku na drodze krajowej nr 10 w pobliżu miejscowości Wapnica. Po dojeździe na miejsce ustalono, że samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd przed naszym przybyciem i została zaopatrzona przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i odłączeniu klem od akumulatora. W działaniach ratowniczych udział brały OSP Suchań, JRG Stargard, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

W dniu 21 grudnia 2017 roku zostaliśmy zadysponowani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy wyniesieniu osoby chorej z bloku do karetki pogotowia.

W dniu 18 grudnia 2017 roku doszło do zderzenia trzech pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 160. W wyniku zderzenia jeden z samochodów dachował.  Nikt z uczestników wypadku nie doznał poważniejszych obrażeń.  W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe.  

Dnia 15 grudnia nasza jednostka została zadysponowana do kolizji trzech aut na drodze wojewódzkiej nr 160 w kierunku Choszczna. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do kolizji trzech pojazdów. Na szczęście nikt nie został poważnie poszkodowany. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu klem akumulatorów w autach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Droga na czas trwania akcji była zablokowana w obu kierunkach. W działaniach trwających ponad godzinę brała udział nasza OSP, jednostka PSP ze Stargardu oraz Policja.

W dniu 12 grudnia 2017 roku zostaliśmy wezwani do pożaru komina w miejscowości Wapnica.  W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy - OSP w Suchaniu, OSP w Wapnicy i JRG Stargard. 

Niemal cały 2017 rok charakteryzował się obfitymi deszczami oraz wysokim poziomem wód gruntowych. Spowodowało to nasilenie interwencji dotyczących wypompowywania wody z terenów posesji oraz dróg publicznych. Były to miedzy innymi:

- Wapnica - piwnica w bloku mieszkalnym w dniu 10 lipca,

- wypompowywanie wody z terenów posesji po nawałnicy w miejscowości Tarnowo i Żukowo w dniu 18 lipca,

- ponowne wypompowywanie wody z posesji w Tarnowie w dniu 28 lipca,

- czterokrotne wypompowywanie wody z terenu drogi publicznej w miejscowości Modrzewo w dniach: 6 października, 25 listopada, 8 i 14 grudnia.

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 160 w dniu 29 października na odcinku pomiędzy Suchaniem a Piasecznikiem. Bus wypadł z drogi i przewrócił się w przydrożnym rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniu ratowniczym brały udział dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe. 

W dniu 16 października około 5.50 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze numer 10 kolo miejscowości Nosowo. Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy wypadł z drogi i przewrócił się do rowu. W dzialaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej oraz Policja.

W dniu 08 października około godziny 9 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Słodkówko. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie i budynek mieszkalny. W wyniku uderzenia dwie osoby zostały ranne. Strażacy musieli używać sprzętu hydraulicznego do uwolnienia poszkodowanych osób. W akcji ratowniczej brały dwa zastępy straży pożarnej, śmigłowiec LPR, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego oraz 4 jednostki Policji.

w dniu 5 października b.r. około godziny 18 wiejący silny wiatr zerwał blaszany dach z budynku biurowego byłej GS. Część dachu spadła na drogę krajową numer 10, druga część wylądowała kilkadziesiąt metrów dalej - na ulicy K. Klonda. Uszkodzona została linia energetyczna, elementy z blachy zawisły na kablach. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Usuwanie skutków wichury trwało niemal do godziny 22. Droga krajowa nr 10 była w tym czasie całkowicie nieprzejezdna.W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy naszej OSP, zastęp z JRG Stargard, służby energetyczne oraz Policja.

 

W dniu 1 października 2017 r. zostaliśmy zadysponowani do gaszenia ciągnika rolniczego pomiędzy Suchaniem a Tarnowem.

W dniu 23 września b.r. w godzinach porannych zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze krajowej numer 10 kolo miejscowości Suchanówko. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W usuwaniu skutków wypadku uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, trzy karetki pogotowia oraz Policja. 

W dniu 15 września 2017 r. kilkanaście minut po godzinie trzeciej w nocy doszło do wypadku na drodze numer 10 między miejscowościami Sadłowo a Żukowo. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, busa i samochodu ciężarowego. Na szczęście w wypadku nikt nie został poszkodowany.  W działaniu ratowniczym uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 26 lipca zostaliśmy wezwani do ratowania młodych bocianów w miejscowości Slodkówko. Na skutek długotrwałych opadów częściowo oberwało się tam gniazdo bocianie i dwa młode ptaki spadły na ziemie. Zamiarem straży było umieszczenie obu bocianów z powrotem w gnieździe. Ale na miejscu okazało się, ze stan gniazda na to nie pozwala i ptaki zostały zostały zabrane przez służby ochrony środowiska.

W dniu 25 lipca około godziny 18.45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze nr 10 kolo miejscowości Tychowo.  Doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Stargard i 1 z naszej OSP), 3 karetki pogotowia oraz 3 jednostki Policji. 

W dniu 1 lipca około północy zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 10 w okolicach skrzyżowania do Brudzewic.  Na miejscu okazało się, że kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

 

W dniu 30 czerwca 2017 r. zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego koło miejscowości Krąpiel na drodze krajowej numer 10.  W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy tj. dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia pojazdów zginął kierowca jednego z samochodów osobowych.  

 

W dniu 25 maja 2017 r. OSP w Suchaniu została zadysponowana do pożaru wewnątrz hali produkcyjnej w jednej z firm w miejscowości Dobrzany. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej z OSP Dobrzany, JRG Stargard oraz z naszej jednostki. 

 

Wezwanie do wypadku na drodze krajowej numer 10 koło miejscowości Krapiel w dniu 25 maja, przy skrzyżowaniu na Pęzino.  Na miejscu zdarzenia okazało się, ze zderzyły się trzy pojazdy, tj. dwa samochody osobowe oraz samochód dostawczy. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

 

W dniu 17 maja b.r. zostaliśmy wezwani do gaszenia pożaru hali w miejscowości Dobrzany. W działaniach ratowniczych uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej z JRG Stargard, OSP Dobrzany, Marianowo, Chociwel i Suchań. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa się metalowa konstrukcja dachu hali.

 

W dniu 12 kwietnia zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze nr 10 koło miejscowości Krąpiel. Na miejscu zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego i samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia samochód osobowy wypadł poza obręb drogi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.  W działaniach ratowniczych uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.   

 

Zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suchaniu w dniu 9 marca 2018 r.

 

W dniu 25 lutego b.r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej numer 10. Wypadek wydarzył się kolo miejscowości Wapnica. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z naszej OSP, zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.  

 

Gaszenie pożaru komina w Suchaniu ul. Pomorska. W działaniu ratowniczym brał udział jeden zastęp z naszej OSP oraz zastęp z JRG Stargard (drabina).

 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu lądowania śmigłowca LPR.

Pożar porzuconego w rowie auta na drodze nr 10 tuż przed miejscowością Wapnica. Inne służby biorące udział w akcji: JRG Stargard, Radiowóz Policji, 2 Karetki Pogotowia.

W dniu 6 stycznia 2017 roku ratowaliśmy łabędzia, który przymarzł do lodu w zbiorniku wodnym w Suchaniu przy ul. Młyńskiej. Podczas interwencji po raz pierwszy używane były kupione miesiąc wcześniej sanie lodowe oraz kamizelki ratunkowe.