Opis ważniejszych interwencji

W dniu 3 stycznia 2021 roku zadysponowano nas do zdarzenia na drodze krajowej nr 10 między Sadłowem a skrzyżowaniem Brudzewice. Samochód ciężarowy wypadł z drogi i wjechał do do rowu. Nie było osób poszkodowanych. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział dwie jednostki straży pożarnej (my i Stargard) Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 23 listopada 2020 roku zostaliśmy wezwani do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Wapnica. W gaszeniu pożaru brały udział cztery jednostki straży pożarnej: JRG Choszczno, OSP w Suchaniu, Reczu i Wapnicy.

19 listopada 2020 rok zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa z drogi przed miejscowością Tarnowo, w wyniku porywistego wiatru drzewo przewróciło się na jadący samochód. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W dniu 27 października 2020 r. zostaliśmy wezwani do gaszenia pożaru samochodu osobowego na drodze do Brudzewic.

W dniu 21.10.2020 r. doszło do wypadku na drodze nr 10 koło Krapiela. Dachował tam samochód osobowy. Nikt nie został poszkodowany. W akcji ratowniczej uczestniczyła jednosta PSP Stargard, OSP Suchań, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 13 października 2020 r. około godziny 0.50 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Leśnej w Suchaniu. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. W działaniach ratowniczych, oprócz naszej jednostki, uczestniczyły 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W dniu 4 września 2020 roku zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Sulino w gminie Marianowo. Palił się budynek gospodarczy. W gaszeniu pożaru brała udział PSP Stargard oraz cztery zastępy OSP.

W dniu 17 sierpnia 2020 roku około godz. 0.30 wydarzył się wypadek na drodze krajowej nr 10 koło skrzyżowania Brudzewice. Samochód osobowy uderzył w drzewo a nastepnie dachował. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. W akcji ratowniczej uczestniczyła nasza jednostka, JRG Stargard, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 19 lipca 2020 roku zostaliśmy wezwani do usuwania skutków silnego wiatru w miejscowości Żukowo oraz Krąpiel. Powyrywane z korzeniami i powalone drzewa blokowały przejazd drogami.

W dniu 3 lipca 2020 roku gasiliśmy pożar stogów z sianem w miejscowości Modrzewo. W gaszeniu pożaru brały udział dwa zastępy z naszej OSP oraz OSP Dobrzany.