Nasze interwencje

Data interwencji: 16-10-17

W dniu 16 października około 5.50 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze numer 10 kolo miejscowości Nosowo. Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy wypadł z drogi i przewrócił się do rowu. W dzialaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej oraz Policja.

Data interwencji: 08-10-17

W dniu 08 października około godziny 9 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Słodkówko. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie i budynek mieszkalny. W wyniku uderzenia dwie osoby zostały ranne. Strażacy musieli używać sprzętu hydraulicznego do uwolnienia poszkodowanych osób. W akcji ratowniczej brały dwa zastępy straży pożarnej, śmigłowiec LPR, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego oraz 4 jednostki Policji.

Data interwencji: 06-10-17

W dniu 6 października wypompowywaliśmy rozlewisko wody na drodze w miejscowości Modrzewo. Stojąca woda powodowała podtopienie budynku mieszkalnego.

Data interwencji: 05-10-17

w dniu 5 października b.r. około godziny 18 wiejący silny wiatr zerwał blaszany dach z budynku biurowego byłej GS. Część dachu spadła na drogę krajową numer 10, druga część wylądowała kilkadziesiąt metrów dalej - na ulicy K. Klonda. Uszkodzona została linia energetyczna, elementy z blachy zawisły na kablach. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Usuwanie skutków wichury trwało niemal do godziny 22. Droga krajowa nr 10 była w tym czasie całkowicie nieprzejezdna.W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy naszej OSP, zastęp z JRG Stargard, służby energetyczne oraz Policja.

Data interwencji: 01-10-17

W dniu 1 października 2017 r. zostaliśmy zadysponowani do gaszenia ciągnika rolniczego pomiędzy Suchaniem a Tarnowem.

Data interwencji: 23-09-17

W dniu 23 września b.r. w godzinach porannych zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze krajowej numer 10 kolo miejscowości Suchanówko. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W usuwaniu skutków wypadku uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, trzy karetki pogotowia oraz Policja.

Data interwencji: 15-09-17

W dniu 15 września 2017 r. kilkanaście minut po godzinie trzeciej w nocy doszło do wypadku na drodze numer 10 między miejscowościami Sadłowo a Żukowo. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, busa i samochodu ciężarowego. Na szczęście w wypadku nikt nie został poszkodowany.  W działaniu ratowniczym uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Data interwencji: 18-08-17

Wezwanie do wypompowywania wody z zalanych piwnic w miejscowości Żukowo po gwałtownych opadach deszczu.  W działaniu ratowniczym brała udział nasza jednostka oraz zastęp z JRG Stargard.

Data interwencji: 18-08-17

Wezwanie do wypompowywania wody z zalanej piwnicy oraz z mieszkania w miejscowości Tarnowo po gwałtownych opadach deszczu oraz do usunięcia drzewa z drogi Tarnowo-Modrzewo. W działaniu ratowniczym brały udział dwie OSP tj. Suchań i Wapnica.

Data interwencji: 28-07-17

W dniu 28 lipca około godziny 10.00 zostaliśmy zadysponowani do wypompowywania wody w miejscowości Tarnowo.  Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zalana jest piwnica w budynku mieszkalnym oraz, że powstało duże rozlewisko wody kolo budynku a także zalana jest droga asfaltowa przebiegająca koło gospodarstwa. Do wypompowywania wody użyliśmy motopompy szlamowej oraz dwóch motopomp pływających. Pompowanie wody trwało kilka godzin.

Data interwencji: 26-07-17

W dniu 26 lipca zostaliśmy wezwani do ratowania młodych bocianów w miejscowości Slodkówko. Na skutek długotrwałych opadów częściowo oberwało się tam gniazdo bocianie i dwa młode ptaki spadły na ziemie. Zamiarem straży było umieszczenie obu bocianów z powrotem w gnieździe. Ale na miejscu okazało się, ze stan gniazda na to nie pozwala i ptaki zostały zostały zabrane przez służby ochrony środowiska.

Data interwencji: 25-07-17

W dniu 25 lipca około godziny 18.45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze nr 10 kolo miejscowości Tychowo.  Doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Stargard i 1 z naszej OSP), 3 karetki pogotowia oraz 3 jednostki Policji.

Data interwencji: 10-07-17

W dniu 10 lipca wypompowywaliśmy wodę z zalanej piwnicy w bloku mieszkalnym w miejscowości Wapnica.

Data interwencji: 01-07-17

W dniu 1 lipca około północy zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 10 w okolicach skrzyżowania do Brudzewic.  Na miejscu okazało się, że kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Data interwencji: 30-06-17

W dniu 30 czerwca 2017 r. zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego koło miejscowości Krąpiel na drodze krajowej numer 10.  W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy tj. dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia pojazdów zginął kierowca jednego z samochodów osobowych.