Nasze interwencje

Data interwencji: 12-12-17

W dniu 12 grudnia 2017 roku zostaliśmy wezwani do pożaru komina w miejscowości Wapnica.  W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy - OSP w Suchaniu, OSP w Wapnicy i JRG Stargard.

Data interwencji: 12-12-17

W dniu 12 grudnia 2017 roku zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa z drogi Krąpiel-Żukowo. Drzewo blokowało przejazd.

Data interwencji: 25-11-17

W dniu 25 listopada 2017 r. po raz drugi wypompowywaliśmy wodę z rozlewiska ulicznego. Rozlewisko powodowało podtapianie sąsiedniego budynku mieszkalnego.

Data interwencji: 29-10-17

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 160 na odcinku pomiędzy Suchaniem a Piasecznikiem. Bus wypadł z drogi i przewrócił się w przydrożnym rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniu ratowniczym brały udział dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Data interwencji: 29-10-17

W dniu 29 października zostaliśmy wezwani do usunięcia powalonego przez wiatr drzewa w miejscowości Tarnowo. Drzewo przewróciło się na linię energetyczną i ją zerwało. W działaniu ratowniczy brały udział dwa zastępy straży pożarnej - OSP w Suchaniu i JRG Stargard.

Data interwencji: 16-10-17

W dniu 16 października około 5.50 zostaliśmy wezwani do zdarzenia na drodze numer 10 kolo miejscowości Nosowo. Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy wypadł z drogi i przewrócił się do rowu. W dzialaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej oraz Policja.

Data interwencji: 08-10-17

W dniu 08 października około godziny 9 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Słodkówko. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie i budynek mieszkalny. W wyniku uderzenia dwie osoby zostały ranne. Strażacy musieli używać sprzętu hydraulicznego do uwolnienia poszkodowanych osób. W akcji ratowniczej brały dwa zastępy straży pożarnej, śmigłowiec LPR, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego oraz 4 jednostki Policji.

Data interwencji: 06-10-17

W dniu 6 października wypompowywaliśmy rozlewisko wody na drodze w miejscowości Modrzewo. Stojąca woda powodowała podtopienie budynku mieszkalnego.

Data interwencji: 05-10-17

w dniu 5 października b.r. około godziny 18 wiejący silny wiatr zerwał blaszany dach z budynku biurowego byłej GS. Część dachu spadła na drogę krajową numer 10, druga część wylądowała kilkadziesiąt metrów dalej - na ulicy K. Klonda. Uszkodzona została linia energetyczna, elementy z blachy zawisły na kablach. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Usuwanie skutków wichury trwało niemal do godziny 22. Droga krajowa nr 10 była w tym czasie całkowicie nieprzejezdna.W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy naszej OSP, zastęp z JRG Stargard, służby energetyczne oraz Policja.

Data interwencji: 01-10-17

W dniu 1 października 2017 r. zostaliśmy zadysponowani do gaszenia ciągnika rolniczego pomiędzy Suchaniem a Tarnowem.

Data interwencji: 23-09-17

W dniu 23 września b.r. w godzinach porannych zostaliśmy wezwani do wypadku na drodze krajowej numer 10 kolo miejscowości Suchanówko. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W usuwaniu skutków wypadku uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, trzy karetki pogotowia oraz Policja.

Data interwencji: 15-09-17

W dniu 15 września 2017 r. kilkanaście minut po godzinie trzeciej w nocy doszło do wypadku na drodze numer 10 między miejscowościami Sadłowo a Żukowo. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, busa i samochodu ciężarowego. Na szczęście w wypadku nikt nie został poszkodowany.  W działaniu ratowniczym uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Data interwencji: 18-08-17

Wezwanie do wypompowywania wody z zalanych piwnic w miejscowości Żukowo po gwałtownych opadach deszczu.  W działaniu ratowniczym brała udział nasza jednostka oraz zastęp z JRG Stargard.

Data interwencji: 18-08-17

Wezwanie do wypompowywania wody z zalanej piwnicy oraz z mieszkania w miejscowości Tarnowo po gwałtownych opadach deszczu oraz do usunięcia drzewa z drogi Tarnowo-Modrzewo. W działaniu ratowniczym brały udział dwie OSP tj. Suchań i Wapnica.