Opis ważniejszych interwencji

W dniu 10 lutego 2021 rok około  godz. 18.00 zostaliśmy zadysponowani do wypompowywania wody z zalanej piwnicy w miejscowości Nosowo.

W dniu 8 lutego 2021 roku około godziny 8.30 wezwano nas do gaszenia pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Żukowo. W gaszeniu pożaru uczestniczyły jednostki straży pożarnej z JRG Stargard oraz OSP Suchań, Dobrzany i Pęzino.

23 stycznia 2021 roku w miejscowości Ognica gmina Dobrzany doszło do zderzenia samochodu osobowego z jadącym pociągiem pasażerskim. Na szczęście nikt nie został poważnie poszkodowany. W akcji ratowniczej brały udział jednostki straży pożarnej z JRG Stargard oraz OSP Dobrzany i Suchań oraz Policja i dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

W dniu 3 stycznia 2021 roku zadysponowano nas do zdarzenia na drodze krajowej nr 10 między Sadłowem a skrzyżowaniem Brudzewice. Samochód ciężarowy wypadł z drogi i wjechał do do rowu. Nie było osób poszkodowanych. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział dwie jednostki straży pożarnej (my i Stargard) Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 23 listopada 2020 roku zostaliśmy wezwani do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Wapnica. W gaszeniu pożaru brały udział cztery jednostki straży pożarnej: JRG Choszczno, OSP w Suchaniu, Reczu i Wapnicy.

19 listopada 2020 rok zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa z drogi przed miejscowością Tarnowo, w wyniku porywistego wiatru drzewo przewróciło się na jadący samochód. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W dniu 27 października 2020 r. zostaliśmy wezwani do gaszenia pożaru samochodu osobowego na drodze do Brudzewic.

W dniu 21.10.2020 r. doszło do wypadku na drodze nr 10 koło Krapiela. Dachował tam samochód osobowy. Nikt nie został poszkodowany. W akcji ratowniczej uczestniczyła jednosta PSP Stargard, OSP Suchań, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W dniu 13 października 2020 r. około godziny 0.50 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Leśnej w Suchaniu. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. W działaniach ratowniczych, oprócz naszej jednostki, uczestniczyły 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W dniu 4 września 2020 roku zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Sulino w gminie Marianowo. Palił się budynek gospodarczy. W gaszeniu pożaru brała udział PSP Stargard oraz cztery zastępy OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Suchaniu
ul. Kardynała Augusta hlonda 33