Odbiór nowego samochodu MAN

Doczekaliśmy się zakończenia realizacji zadania „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Suchań”. W dniach 24 i 25 października 2019 roku czteroosobowa grupa naszych strażaków przebywała na terenie wykonawcy pojazdu tj. firmy Moto-Truck w Kielcach.

Podczas pobytu wykonywane były uchwyty i mocowania przywiezionego przez nas szprzętu ratowniczego, odbyliśmy kilka szkoleń, przeprowadziliśmy testy samochodu oraz dokonaliśmy odbioru technicznego.Samochód zostal zbudowany na podwoziu MAN TGM 18.320 z napędem uterenowionym 4x4. Zbiornik wody ma pojemnośc 4530 litrów. Samochód zostal wyposażony w autopompę, dwie nasady gaśnicze na obu bokach zabudowy, dwie nasady do tankowania z hydrantu, działko, maszt oświetleniowy, pulpit z ładowarkami latarek i radiotelefonów, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, wciągarkę elektryczną oraz sygnalizację alarmową. Po zakończeniu wszystkich prac montażowych końcowy efekt jest imponujący. Samochód można obejrzeć na galerii zdjęć. W nocy z 25 na 26 października odbyła się podróż powrotna do Suchania. W dniu 26.10 o godzinie 8.00 samochód dotarł do naszej strażnicy, gdzie grupa strażaków i mieszkańców Suchania przygotowala uroczyste powitanie.

Zakup samochodu zostanie sfinansowany z czterech źródeł to jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - na podstawie umowy z Wojewodztwem Zachodniopomorskim, w ramach projektu RPO Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, z budżetu Gminy Suchań. Ponadto projekt otrzymał dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Powiatu Stargardziego.