Aktualności

Ewakuacja i ćwiczenie w szkole

W dniu 31 maja 2017 roku zorganizowana została próbna ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu.  

Ewakuacja została połączona z ćwiczeniem gminnym jednostek straży pożarnych. W ćwiczeniu wziął udział zastęp z OSP w Suchaniu, z OSP w Wapnicy oraz z JRG w Stargardzie. Ćwiczenie rozpoczęło się od zauważenia pożaru w jednym z pomieszczeń szkolnych. Po zauważeniu ognia podjęta została decyzja o ewakuacji uczniów i pracowników szkoły oraz o zgłoszeniu zdarzenia do straży pożarnej. Następnie odbyło się dysponowanie kolejnych zastępów straży pożarnej zgodnie z rzeczywistymi, zakładanymi czasami dojazdów. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i następnie strażacy rozpoczęli walkę z ogniem oraz przeszukanie pomieszczeń szkolnych. Ćwiczenie trwało około jednej godziny i wykazało dobre przygotowanie zarówno kadry szkoły jak i strażaków do podobnych zdarzeń. 

Komunikaty dla członków OSP:

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2021 r. o godz. 19.00. Zapraszamy.