Aktualności

Ćwiczenia z ratownictwa na lodzie

W dniu 11 lutego 2017 roku nasza jednostka uczestniczyła w powiatowych ćwiczeniach dotyczących technik ratownictwa wodno-lodowego na wodach stojących.

Na początku zostały omówione zasady BHP, a także przedstawiono nam metody udzielania pomocy osobom podtopionym. Zajęcia praktyczne polegały na doskonaleniu technik posługiwania się saniami wodno-lodowymi, które znajdują się na wyposażeniu ekip ratowniczych oraz przećwiczenie podjęcia osoby tonącej z wody i przetransportowania jej do brzegu. Ćwiczenia odbyły się na jeziorze Stubnica w ośrodku Wisola.  W ćwiczeniach pod przewodnictwem JRG Stargard udział brały jednostki z OSP Dobrzany, OSP Chociwel, OSP Ińsko, OSP Marianowo.

Komunikaty dla członków OSP:

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2021 r. o godz. 19.00. Zapraszamy.