Aktualności

Ćwiczenie ratownicze w Suchaniu

W dniu 25 lipca 2015 r. zostało zorganizowane ćwiczenie ratownicze w miejscowości Suchań na ul. Kard. Augusta Hlonda - obok szkoły. Ćwiczenie polegało na likwidacji skutków wypadku drogowego tj. zderzenia czołowego autobusu z samochodem osobowym. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się w samochodzie osobowym i wymagały uwolnienia przy pomocy sprzętu hydraulicznego. W autobusie znajdowało się 10 osób poszkodowanych i wymagających udzielenia pomocy.

W ćwiczeniu uczestniczył 1 zastęp z JRG Stargard, 2 zastępy z OSP w Suchaniu, 1 zastęp z OSP Brudzewice oraz 3 zastępy z gminy Marianowo tj. OSP Marianowo, OSP Dzwonowo i OSP Sulino oraz osoby kierujące i kontrolujące przebieg ćwiczenia. Ćwiczenie rozpoczęło się od zgrupowania jednostek na stadionie sportowym w Suchaniu o godz. 9.00. Następnie kolejne zastępy były dysponowane do zdarzenia. Likwidacja skutków wypadku drogowego trwała do godz. 11.00.