W dniu 24 maja 2018 roku strażacy z OSP i PSP z powiatu stargardzkiego mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnym symulatorze pożarów wewnętrznych firmy Dräger. Do zadań ratowników należało ugaszenie symulowanego pożaru w pomieszczeniach mieszkalnych.

W dniu 5 maja zostały zorganizowane gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w miejscowości Wapnica. Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w apelu podczas, którego wyróżniono drobnymi upominkami strażaków, którzy ponad 30 lat uczestniczyli w działaniach ratowniczych.

W dniu 16 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Suchaniu zostały zorganizowane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 14 drużyn ochotniczych straży pożarnych z gmin: Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Kobylanka, Marianowo i Suchań.

Dnia 13 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Suchaniu druhowie z naszej OSP wraz z policjantami z Posterunku w Suchaniu przeprowadzili naukę zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W dniu 21 października 2017 r. nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniu dotyczącym ratownictwa wodnego. Ćwiczenie zostało zorganizowane w miejscowości Ińsko nad jeziorem Wisola.

W dniu 18 października 2017 roku gościliśmy w naszej strażnicy dzieci z przedszkola w Suchaniu. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia naszej remizy, sprzętu ratowniczego i samochodów pożarniczych.

W dniu 2 lipca b.r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w pikniku rodzinnym w miejscowości Nosowo.

W dniu 24 czerwca 2017 roku w miejscowości Krzemień gm. Dobrzany zostało zorganizowane powiatowe ćwiczenie zgrywające dotyczące pożaru w lesie.

W dniu 10 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w miejscowości Dolice.

W dniu 31 maja 2017 roku zorganizowana została próbna ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu.

W dniu 20 maja 2017 roku na stadionie sportowym w Chociwlu zostały zorganizowane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Chociwel, Dobrzany, Ińsko i Suchań.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją czynnie uczestniczyliśmy w obchodach Triduum Paschalnego w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. MBNP w Suchaniu.

W dniu 11 lutego 2017 roku nasza jednostka uczestniczyła w powiatowych ćwiczeniach dotyczących technik ratownictwa wodno-lodowego na wodach stojących.

W dniu 10 grudnia 2016 r. zostało zorganizowane ćwiczenie gminne jednostek straży pożarnej. W ćwiczeniu uczestniczyły ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Suchań tj. dwa zastępy z OSP w Suchaniu, jeden zastęp z OSP w Wapnicy oraz jeden zastęp z OSP w Brudzewicach.