Roznoszenie ulotek

W dniu 18 marca 2021 r. odbyła się akcja roznoszenia ulotek dotyczących szczepienia przeciw chorobie COVID-19.

W dniu 8 lutego 2021 roku około godziny 8.30 wezwano nas do gaszenia pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Żukowo.

W dniu 3 stycznia 2021 roku zadysponowano nas do zdarzenia na drodze krajowej nr 10 między Sadłowem a skrzyżowaniem Brudzewice.

W dniu 19 czerwca 2020 roku przeprowadziliśmy modernizację średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes. Modernizacja polegała na wykonaniu od nowa uchwytów na sprzęty ratownicze i gaśnicze w schowkach pojazdu.

W dniu 6 grudnia 2019 r. nasz nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Man przeszedł swój chrzest bojowy. Około godziny 13.00 zostaliśmy wezwani do pożaru komina w Suchaniu.

W działaniu ratowniczym brał udział jeden zastęp z naszej jednostki oraz drabina z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Stargardzie.

Doczekaliśmy się zakończenia realizacji zadania „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Suchań”. W dniach 24 i 25 października 2019 roku czteroosobowa grupa naszych strażaków przebywała na terenie wykonawcy pojazdu tj. firmy Moto-Truck w Kielcach.

W dniu 4 września 2019 r. została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania „Wyposażenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu w sprzęt ratowniczy i gaśniczy”, w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie "Mały Strażak".

Informujemy, że w dniu 28 sierpnia 2019 r. otrzymaliśmy zawiadomienie, że nasza Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała grant finansowy o wartości 10 000 złotych w ramach programu ORLEN DLA STRAŻAKÓW. Pozyskane środki finansowe są przeznaczone na zakup ubrań ochronnych dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Suchaniu realizuje zadania pn. „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu w automatyczny defibrylator zewnętrzny z lokalizatorem GPS wraz z przeszkoleniem strażaków oraz lokalnej społeczności”.

W dniu 8 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym w Starej Dąbrowie zorganizowane powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn z gmin powiatu stargardzkiego. Po apelu rozpoczęły się starty w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m.

W dniu 1 czerwca 2019 roku zostały rozegrane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Marianowo i Suchań. W zawodach wzięło udział łacznie 12 drużyn.

W dniu 23 marca 2016 r. pomiędzy Panią Stanisławą Bodnar, Burmistrzem Suchania a Ochotniczą Strażą Pożarną w Suchaniu zawarta została umowa dotycząca wspólnej realizacji zadania „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Suchań”

W dniu 11 maja 2019 roku zostało zorganizowane uroczyste spotkanie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych w Brudzewicach, Suchaniu i Wapnicv z okazji Dnia Strażaka.

W dniu 15 grudnia 2018 r. zorganizowaliśmy ćwiczenie ratowniczo-gaśnicze, w którym uczestniczyła nasza jednostka oraz OSP w Brudzewicach.