W dniu 6 grudnia 2019 r. nasz nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Man przeszedł swój chrzest bojowy. Około godziny 13.00 zostaliśmy wezwani do pożaru komina w Suchaniu.

W działaniu ratowniczym brał udział jeden zastęp z naszej jednostki oraz drabina z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Stargardzie.

Doczekaliśmy się zakończenia realizacji zadania „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Suchań”. W dniach 24 i 25 października 2019 roku czteroosobowa grupa naszych strażaków przebywała na terenie wykonawcy pojazdu tj. firmy Moto-Truck w Kielcach. Podczas pobytu wykonywane były uchwyty i mocowania przywiezionego przez nas szprzętu ratowniczego, odbyliśmy kilka szkoleń, przeprowadziliśmy testy samochodu oraz dokonaliśmy odbioru technicznego.

Informujemy, że w dniu 28 sierpnia 2019 r. otrzymaliśmy zawiadomienie, że nasza Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała grant finansowy o wartości 10 000 złotych w ramach programu ORLEN DLA STRAŻAKÓW. Pozyskane środki finansowe są przeznaczone na zakup ubrań ochronnych dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

W dniu 4 września b.r. została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania „Wyposażenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu w sprzęt ratowniczy i gaśniczy”, w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie "Mały Strażak".

Ochotnicza Straż Pożarna w Suchaniu realizuje zadania pn. „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu w automatyczny defibrylator zewnętrzny z lokalizatorem GPS wraz z przeszkoleniem strażaków oraz lokalnej społeczności”. Zadanie jest prowadzone w ramach projektu projektu Województwa Zachodniopomorskiego „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP”.

W dniu 8 czerwca na stadionie sportowym w Starej Dąbrowie zorganizowane powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn z gmin powiatu stargardzkiego. Po apelu rozpoczęły się starty w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m. Pierwsze trzy lokaty zajęły:

1. OSP Suchań - 57,42 s.,
  2. OSP Żarowo - 58,28 s.,
  3. OSP Witkowo - 58,37 s.

W dniu 1 czerwca 2019 roku zostały rozegrane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Marianowo i Suchań. W zawodach wzięło udział łacznie 12 drużyn.

W dniu 11 maja 2019 roku zostało zorganizowane uroczyste spotkanie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych w Brudzewicach, Suchaniu i Wapnicv z okazji Dnia Strażaka.

W dniu 23 marca 2016 r. pomiędzy Panią Stanisławą Bodnar, Burmistrzem Suchania a Ochotniczą Strażą Pożarną w Suchaniu zawarta została umowa dotycząca wspólnej realizacji zadania „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP Suchań”

W dniu 15 grudnia zorganizowaliśmy ćwiczenie ratowniczo-gaśnicze, w którym uczestniczyła nasza jednostka oraz OSP w Brudzewicach. Tematem ćwiczenia była organizacja działań ratowniczych podczas pożaru obiektu świetlicy wiejskiej w miejscowości Brudzewice. Drugim tematem było zapoznanie się ze sprzętem otrzymanym z Funduszu Sprawiedliwości.

W dniu 19 września zostało zorganizowane szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla klas I-III Szkoły Podstawowej w Suchaniu. Szkolenie było prowadzone w ramach ogólnokrajowego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). Udział OSP w Programie jest efektem porozumienia pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W dniu 27 września 2018 r. odbyła się uroczystość przekazania sprzętu zakupionego w ramach realizacji zadania pn. „Zakup wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Suchań”, dotyczącego projektu „Nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa” ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

W dniu 16 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Suchaniu zostały zorganizowane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 14 drużyn ochotniczych straży pożarnych z gmin: Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Kobylanka, Marianowo i Suchań.

W dniu 24 maja 2018 roku strażacy z OSP i PSP z powiatu stargardzkiego mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnym symulatorze pożarów wewnętrznych firmy Dräger. Do zadań ratowników należało ugaszenie symulowanego pożaru w pomieszczeniach mieszkalnych.

W dniu 5 maja 2018 r. zostały zorganizowane gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w miejscowości Wapnica. Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w apelu podczas, którego wyróżniono drobnymi upominkami strażaków, którzy ponad 30 lat uczestniczyli w działaniach ratowniczych.

Dnia 13 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Suchaniu druhowie z naszej OSP wraz z policjantami z Posterunku w Suchaniu przeprowadzili naukę zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W dniu 21 października 2017 r. nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniu dotyczącym ratownictwa wodnego. Ćwiczenie zostało zorganizowane w miejscowości Ińsko nad jeziorem Wisola.

W dniu 18 października 2017 roku gościliśmy w naszej strażnicy dzieci z przedszkola w Suchaniu. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia naszej remizy, sprzętu ratowniczego i samochodów pożarniczych.

W dniu 2 lipca b.r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w pikniku rodzinnym w miejscowości Nosowo.

W dniu 24 czerwca 2017 roku w miejscowości Krzemień gm. Dobrzany zostało zorganizowane powiatowe ćwiczenie zgrywające dotyczące pożaru w lesie.

W dniu 10 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w miejscowości Dolice.