W dniu 19 września zostało zorganizowane szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla klas I-III Szkoły Podstawowej w Suchaniu. Szkolenie było prowadzone w ramach ogólnokrajowego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). Udział OSP w Programie jest efektem porozumienia pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W dniu 27 września 2018 r. odbyła się uroczystość przekazania sprzętu zakupionego w ramach realizacji zadania pn. „Zakup wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Suchań”, dotyczącego projektu „Nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa” ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Nasza OSP w ramach powyższego projektu została doposażona w torbę ratowniczą PSP R1 z wyposażeniem, zestaw szyn Kramera, deskę ortopedyczna, defibrylator Zoll AED Plus oraz 4 latarki Adalit 3000.

Pozostałe jednostki tj. OSP w Wapnicy także zostały doposażone w sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy oraz latarki.

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓREGO DYSPONENTEM JEST MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI

W dniu 15 września b.r. zorganizowaliśmy ćwiczenie ratownicze dla członków OSP biorących udział w działaniach ratowniczych oraz dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przedmiotem ćwiczenia był pozorowany pożar budynku oraz praktyczne posługiwanie się aparatami powietrznymi i sprzętami silnikowymi a także sprawianie drabin.

W dniu 16 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Suchaniu zostały zorganizowane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 14 drużyn ochotniczych straży pożarnych z gmin: Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Kobylanka, Marianowo i Suchań.

W dniu 24 maja 2018 roku strażacy z OSP i PSP z powiatu stargardzkiego mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnym symulatorze pożarów wewnętrznych firmy Dräger. Do zadań ratowników należało ugaszenie symulowanego pożaru w pomieszczeniach mieszkalnych.

W dniu 5 maja zostały zorganizowane gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w miejscowości Wapnica. Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w apelu podczas, którego wyróżniono drobnymi upominkami strażaków, którzy ponad 30 lat uczestniczyli w działaniach ratowniczych.

Dnia 13 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Suchaniu druhowie z naszej OSP wraz z policjantami z Posterunku w Suchaniu przeprowadzili naukę zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W dniu 21 października 2017 r. nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniu dotyczącym ratownictwa wodnego. Ćwiczenie zostało zorganizowane w miejscowości Ińsko nad jeziorem Wisola.

W dniu 18 października 2017 roku gościliśmy w naszej strażnicy dzieci z przedszkola w Suchaniu. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia naszej remizy, sprzętu ratowniczego i samochodów pożarniczych.

W dniu 2 lipca b.r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w pikniku rodzinnym w miejscowości Nosowo.

W dniu 24 czerwca 2017 roku w miejscowości Krzemień gm. Dobrzany zostało zorganizowane powiatowe ćwiczenie zgrywające dotyczące pożaru w lesie.

W dniu 10 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w miejscowości Dolice.

W dniu 31 maja 2017 roku zorganizowana została próbna ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu.

W dniu 20 maja 2017 roku na stadionie sportowym w Chociwlu zostały zorganizowane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Chociwel, Dobrzany, Ińsko i Suchań.